Aktualności - Bojszowy

Ogólnopolski strajk nauczycieli

05.04.2019
0 0 0 0
Bojszowy

W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli zaplanowanym od 8 kwietnia br. do odwołania, nastąpią istotne zmiany w organizacji pracy Gminnego Przedszkola w Bojszowach.


W związku z nadzwyczajną sytuacją jaka może nastąpić (biorąc pod uwagę bardzo wysoki stopień poparcia strajku oraz wynik przeprowadzonego referendum) i brakiem możliwości wcześniejszego ustalenia ostatecznej liczby strajkujących nauczycieli, od 8 kwietnia zajęcia wychowawcze nie będą prowadzone (na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 202 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oświatowych). Bardzo proszę o zrozumienie wyjątkowej sytuacji i w marę możliwości pozostawienie dzieci w domach i zapewnienie im opieki we własnym zakresie.


Przypominamy, iż rodzice i opiekunowie prawni dzieci do 8 roku życia, w przypadku zamknięcia szkoły lub przedszkola mają prawo do 60 dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy i zasiłku opiekuńczego z ZUS. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://obywatel.gov.pl/zasilki-i-pomoc-finansowa/zasilek-opiekunczy-na-opieke-nad-zdrowym-dzieckiem-w-wieku-do-8-lat  


Prosimy o pilne poinformowanie przedszkola o konieczności zapewnienia opieki dla Państwa dziecka, począwszy od 8 kwietnia br.


Dla dzieci, którym rodzice bądź opiekunowie prawni nie będą w stanie zagwarantować opieki Dyrektor Gminnego Przedszkola w Bojszowach dołoży wszelkich starań by zapewnić opiekę, w którą będą zaangażowani oddelegowani pracownicy innych jednostek organizacyjnych gminy.


Proszę, aby dzieci z oddziałów przedszkolnych w Międzyrzeczu i Jedlinie w w/w wypadku zostały przywiezione do Gminnego Przedszkola w Bojszowach.


Zaistniała sytuacja jest wyjątkowa. Mam nadzieję, że zostanie ona możliwie jak najszybciej rozwiązana. Proszę o wyrozumiałość i współpracę.


 


Wójt Gminy Bojszowy

Adam Duczmal


 


 


Szanowni Rodzice ... Informacja nt. planowanego strajku


Autor: OR/UP
Źródło: www.bojszowy.pl